Як вибирати газобетонні блоки

Основні характеристики газобетонних блоків, від яких залежать технологічні особливості споруди – міцність і теплопровідність. І той, і інший параметри визначаються щільністю виробу – кількістю твердої речовини і порожніх комірок в одиниці об’єму газобетону.

Газобетон виробляють з кварцового піску, вапна, води і невеликої кількості цементу, а як газоутворювач застосовують алюмінієву пудру. Вапно вступає в реакцію з алюмінієм, після чого виділяється водень, який рівномірно утворює дрібні пори. Суміш спінюється і твердне в середовищі водяної пари в автоклаві при високій температурі і тиску.

Щільність і міцність газобетону

Залежно від пропорцій вихідних компонентів отримують матеріал різної щільності. Чим вища щільність газобетону, тим більші його маса, міцність, а тобто і несуча здатність, але нижче теплоізоляція (вище коефіцієнт теплопровідності). І навпаки, чим менша щільність виробу, тим більше в газобетоні порожніх пор, а отже – менші маса і стійкість матеріалу до пошкоджень, але вище теплоізоляція (нижче коефіцієнт теплопровідності).

Виходячи зі значень щільності, пористий бетон ділиться на три типи – конструкційний (застосовується для будівництва багатоповерхових будинків), теплоізоляційний і теплоізоляційно-конструкційний. У приватному будівництві застосовують теплоізоляційний і теплоізоляційно-конструкційний газобетон. Перший застосовується як допоміжний матеріал для утеплення, а другий дозволяє зводити споруди висотою в два-три поверхи.

Діапазон щільності найпоширеніших марок газобетону становить від 300 до 700 кг/м3 (ця характеристика позначається маркою з латинською літерою D). Для будівництва несучих стін котеджів найчастіше використовують блоки марки D400 і D500. При виборі матеріалу звертають увагу і на показники міцності газобетону, яку позначають буквою B. Вона повинна бути умовно B2,5 для будівлі висотою в три поверхи і B2 для будівлі висотою в два поверхи.

Товщина блоків

На практиці виробники реалізують газобетонні блоки різної щільності, які відрізняються товщиною. Сумарно значення щільності і товщини визначає кінцеві теплоізоляційні характеристики споруд.

Деякі газобетонні блоки навіть підходять для зведення зовнішніх стін будівель в один шар без монтажу додаткового утеплення. Так, газобетонна стіна з блоків марки D400 забезпечує необхідну для найбільш холодних регіонів України теплозахист при товщині 350-400 мм, а блоки D350 товщиною 450-500 мм відповідають вимогам енергоефективного будівництва та дозволяють значно зменшити витрати на опалення в порівнянні зі звичайними будинками.

При цьому в будинках для сезонного проживання не обов’язково зводити настільки теплі стіни. Тут достатньо використовувати блоки товщиною 200-250 мм. А для внутрішніх стін і перегородок використовують спеціальні тонкі блоки товщиною 50, 75 або 100 мм.

Фізичні параметри

При виборі газобетону звертають увагу не тільки на основні технічні характеристики блоків, а й на фізичні параметри: структуру, колір і точність геометрії виробів. Справа в тому, що деякі недбалі виробники під виглядом автоклавного газобетону можуть пропонувати менш якісний неавтоклавний газобетон і пінобетон.

Якісний автоклавний газобетон повинен бути рівномірного світло-сірого кольору і мати однорідну структуру без дефектів. Похибка геометрії газобетонних блоків не повинна перевищувати 1-2 мм, а порожні комірки повинні мати практично однакові розміри. Грані автоклавного газобетону завжди пористі, оскільки його дуже точно нарізають струнами на самому виробництві. Такі блоки не потрібно покривати вирівнюючою штукатуркою, оздоблювальний матеріал на них лягає легко.

Неавтоклавний газобетон твердне не в автоклаві, а в звичайних умовах, що негативно відбивається на його фізичних властивостях. Він дає велику усадку, відрізняється меншою міцністю за тієї ж щільності і має більш високу похибку геометрії в порівнянні з автоклавними газобетонними блоками.

Технологія виробництва пінобетону відрізняється ще сильніше. Його виробляють з цементної суміші, в яку під тиском вводять піноутворюючі домішки. Для твердіння пінобетон заливають у спеціальні форми для блоків. Від автоклавного газобетону він відрізняється не тільки кольором і геометрією, але і тим, що грані у пінобетону гладкі. Штукатурка на них не лягає, а для обробки доводиться використовувати арматурну сітку або грунтовки.

Ознайомитись із газобетонними блоками Ytong та Стоунлайт, а також придбати її можна у Львові на новому торгівельному майданчику Максимус Центру за адресою вул. Городоцька, 300 (територія центру оптової торгівлі «Метро Кеш енд Кері») та на основному складі у м. Дубляни, вул. Львівська, 17

3,770.00  грн/м³

Стінові блоки Стоунлайт

Газоблок стіновий СТОУНЛАЙТ 600×200×250

3,470.00  грн/м³

Стінові блоки Стоунлайт

Газоблок стіновий СТОУНЛАЙТ 600×200×300

3,470.00  грн/м³

Стінові блоки Стоунлайт

Газоблок стіновий СТОУНЛАЙТ 600×200×375

3,470.00  грн/м³

Стінові блоки Стоунлайт

Газоблок стіновий СТОУНЛАЙТ 600×200×400

3,470.00  грн/м³
11,124.00  грн/м³
11,339.00  грн/м³
11,021.00  грн³/м³
11,203.00  грн/м³

Інструменти для газобетону

Штроборіз для газоблоків ручний YTONG

1,135.00  грн/шт.

Інструменти для газобетону

Терка для шліфування YTONG

1,600.00  грн/шт.

Інструменти для газобетону

Рубанок для газоблоків YTONG

1,870.00  грн/шт.

Інструменти для газобетону

Кельма YTONG 48 см

1,320.00  грн/шт.

Інструменти для газобетону

Кельма YTONG 36,5 см

1,150.00  грн/шт.

Інструменти для газобетону

Кельма YTONG 20 см

1,045.00  грн/шт.

Інструменти для газобетону

Кельма YTONG 11,5 см

495.00  грн/шт.

Інструменти для газобетону

Кельма YTONG 7,5 см

395.00  грн/шт.